Cornish Show Jumping Club 12 September

 

                                 Pendarves Equestrian Centre

     
 

Please note that only those who you have informed us are coming with you

 
 

will be allowed to enter the site. If you need to make any changes please E-mail

 
 

sally@pendarvesequestriancentre.co.uk

         
               

The times given are your jump times please allow approx 30mins to go through the warm up

 
               

Class 1a - Pony British Novice Championship - First Round

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

9.00

 

Derrymore Dun Lady

 

Maddie Nicholls

     

9.03

 

Roseways Fantasía

 

Tia Daniels

     

9.06

 

L j missy moo

 

Lucy james

     

9.09

 

Bing Bong

 

Ruby Chapman

     
   

 

 

 

     
   

 

 

 

     
   

 

 

 

     
               

Class 1b - Pony 80cm Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

9.12

 

Cuckoopen Kite

 

Tia Daniels

     

9.15

 

Aughrim Lady

 

Dominic Scoffin

     

9.18

 

Pocket rocket murphy

 

Hattie Grose

     
   

 

 

 

     
               

Class 2a Pony Discovery 1st Round.

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

9.40

 

Pocket rocket murphy

 

Hattie Grose

     

9.43

 

L j missy moo

 

Lucy james

     

9.46

 

MapleValley faolan

 

Isabella dangar

     

9.49

 

Tv’s Rebel

 

Zack Lewis

     

9.52

 

Vinura bobby

 

Hattie Grose

     

9.55

 

Tresorya tywysog olaf

 

Lucy james

     
               
   

 

 

 

     
   

 

         

Class 2b Pony Intro 90cm Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

9.58

 

Cuckoopen Kite

 

Tia Daniels

     

10.01

 

Aughrim Lady

 

Dominic Scoffin

     

 

 

 

 

 

     
               
               

Class 3 Blue Chip Pony Newcomers/Pony 1.00m Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

10.15

 

Tresorya tywysog olaf

 

Lucy james

     

10.18

 

MapleValley faolan

 

Isabella dangar

     

10.21

 

Tv’s Rebel

 

Zack Lewis

     

10.24

 

Coolattin Sassy

 

Flora Tieken

     

10.27

 

Grey attic

 

Lucy james

     
               
   

 

 

 

     
               

Class 4 Pony Foxhunter/1.10m Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

10.40

 

Grey attic

 

Lucy james

     

10.43

 

Sligo Knowall

 

Arwen Scoffin

     

10.46

 

Carrantubber surprise

 

Lucy james

     
               
               

Class 5 Club Senior 70cm.

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

11.15

 

Luna

 

Charmaine james

     

11.18

 

Biscovellets Af-Ter Hours

 

Bella Smithson

     

11.21

 

Dexter

 

Nat Jones

     

11.24

 

Percy

 

Dee Hall

     

11.27

 

Paris Lady I

 

Aleksandra Bohdziewicz

     

11.30

 

Autumn Olympic

 

Louise Muir

     

11.33

 

Panash

 

Charmaine james

     

11.36

 

Barracree Spring

 

Elen Thomas

     

11.39

 

Derrypark girl

 

Colin ettle

     

11.42

 

Freddie

 

Charmaine James

     
               
               

Class 6 Club Senior 80cm

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

12.10

 

Freddie

 

Charmaine James

     

12.13

 

Chester

 

Jo dawe

     

12.16

 

Muirdrum Dasay Uno

 

Karen Bourne-Turner

     

12.19

 

Dexter

 

Nat Jones

     

12.22

 

Shane

 

Abi Richards

     

12.25

 

Acremeadow Ashill

 

Anita Webber

     

12.28

 

Luna

 

Charmaine james

     

12.31

 

Pauldary’s Tiger Twist

 

Sharon Edwards

     

12.34

 

Dorabella

 

Jo Retallack

     

12.37

 

Paris Lady I

 

Aleksandra Bohdziewicz

     

12.40

 

The time bandit

 

Rebecca Williams

     

12.43

 

Autumn Olympic

 

Louise Muir

     

12.46

 

Calypso Valentine

 

Grace Martinez

     

12.49

 

Frank

 

Charlotte Ruddock

     

12.52

 

Panash

 

Charmaine james

     

 

             

 

             

Class 7a Equissage Pulse Senior British Novice 1st Round

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

1.10

 

Snac-a-tac

 

Mary Gwennap

     

1.13

 

Oriental spirit

 

Sophie Butcher

     

1.16

 

Crunchie

 

Steven Prynn

     

1.19

 

Zebedee

 

Melanie Hennah

     

1.22

 

Jet Set VH Bloemenhof

 

Charlotte Blewett-Harris

     

1.25

 

Dorabella

 

Jo Retallack

     

1.28

 

ADARA JAMES

 

MOLLY ADAMS

     

1.31

 

Valentina X

 

Lucy Hardy

     

1.34

 

Florentine O’Shea

 

Claire Hosking

     

1.37

 

Calypso Valentine

 

Grace Martinez

     

1.40

 

Dirty darco

 

Jade couch

     

 

 

 

 

 

     
   

 

 

 

     
   

 

 

 

     
               

Class 7b Senior 90cm Open.

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

1.43

 

Early Call

 

Madeleine Barrowman

     

1.46

 

Acremeadow Ashill

 

Anita Webber

     
   

 

 

 

     
   

 

 

 

     
               

Class 8a -Nupafeed Supplements Senior Discovery 1st Round

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

2.10

 

Oriental spirit

 

Sophie Butcher

     

2.13

 

Trenerth NV

 

Melanie Hennah

     

2.16

 

Jet Set VH Bloemenhof

 

Charlotte Blewett-Harris

     

2.19

 

QED Balwant

 

Victoria Nicholls

     

2.22

 

ADARA JAMES

 

MOLLY ADAMS

     

2.25

 

DETTA A

 

Amelia Heywood

     

2.28

 

Florentine O’Shea

 

Claire Hosking

     

2.31

 

Dirty darco

 

Jade couch

     

 

             
               

Class 8b Senior 1.00m Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

2.34

 

Early Call

 

Madeleine Barrowman

     

2.37

 

Landmark Dandy

 

Jo Retallack

     
   

 

 

 

     
   

 

 

 

     

Class 9a Lord & Lady Equestrian Senior Newcomers 1st Round.

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

2.50

 

AS Bagheera

 

Annette Buckingham

     

2.53

 

DETTA A

 

Amelia Heywood

     

2.56

 

Dirty darco

 

Jade couch

     
               

Class 9b Senior 1.10m Open

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

2.59

 

Dolmen Du Concorde

 

Sarah-Jane Brown

     
               
               

Class 10 Equitop GLME Senior Foxhunter 1st Round

       
               

Single Phase

           

Time

 

Horse

 

Rider

     

3.20

 

Dolmen Du Concorde

 

Sarah-Jane Brown

     

3.23

 

Anchorman

 

Melanie Hennah

     

3.26

 

Dirty darco

 

Jade couch